Koziara i Walewacz opuszczają klub

Andrzej Koziara i Łukasz Walewacz nie będą od rundy wiosennej zawodnikami Hetmana Rusiec. Oboje barwy naszego klubu reprezentowali od sierpnia 2017 roku.

33-letni Koziara rozegrał w koszulce Hetmana 65 meczów, w trakcie których spędził na boisku 5652 minut. Jako środkowy obrońca imponował skutecznością pod bramką przeciwnika - zdobył w żółto-zielono-czarnych barwach aż 15 bramek, zanotował 5 asyst i tylko trzykrotnie został ukarany przez sędziów żółtą kartką. Andrzej zrezygnował z gry w naszym klubie ze względów zawodowych, ale być może nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w regionalnej piłce.

35-letni Walewacz ma na koncie 63 spotkania i 4715 rozegranych minut. Zdobył w ich trakcie okrągłe 10 bramek i zanotował 24 asysty (z czego aż 16 w pierwszym sezonie w klubie), a dziewięciokrotnie był napominany przez sędziów żółtym kartonikiem. Łukasz zrezygnował z gry w Hetmanie ze względów osobistych i zdrowotnych, aczkolwiek nie wykluczył, że jeszcze kiedyś przywdzieje naszą koszulkę.

Za 2,5 sezonu i wydatne przyczynienie się Andrzeja i Łukasza do historycznego awansu Hetmana Rusiec do klasy okręgowej - serdecznie dziękujemy!