Między kolejkami 22-23

Jak nam ostatnio poszło? Jak zagrały inne zespoły? Co nas czeka w najbliższym spotkaniu? Z kim zagramy? Jak wygląda sytuacja kadrowa? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym tekście, wyjątkowym ze względu na mecz w środku tygodnia.

Ostatnie spotkanie to mecz na terenie lidera, którego teren był do tej pory ostatnią niezdobytą "twierdzą" przez żadną drużynę. Aż do ostatniej niedzieli! Przyjechaliśmy jak po swoje, i ze swoim wyjechaliśmy - 3 punkty wróciły do Ruśca, dzięki czemu zbliżyliśmy się w tabeli do rywali na 5 "oczek". Zwycięstwo tym ważniejsze, że wszyscy nasi główni rywale w walce o klasę okręgową, a do takich zaliczyć należy GKS Sędziejowice, RKS Rychłocice czy Victorię Szadek, wygrały swoje spotkania, więc udało nam się utrzymać dystans punktowy. 

Samo spotkanie od początku było dosyć trudne ze względu na warunki (porywisty boczny wiatr, momentami obfite opady deszczu i panujące zimno), a także niestrudzone posyłanie długich piłek przez rywali na szybkie skrzydła. Pierwsi bramkę zdobyliśmy jednak my już w 7. minucie, kiedy po świetnym rajdzie lewą stroną Adrian Koch dograł w pole karne, gdzie faulowany był Łukasz Kołodziej, który sam zamienił "jedenastkę" na bramkę. Kwadrans później było już 1:1 - po faulu Damiana Michalaka sędzia początkowo podyktował rzut karny, który po konsultacji z asystentem zamienił na rzut wolny, zamieniony jednak na bramkę przy dość biernej postawie Konrada Bednarka. Z czasem opanowaliśmy ustawienie i zaczęliśmy kontrolować grę, a druga połowa to już w zasadzie nasza całkowita dominacja i kwestią czasu było zdobycie zwycięskiej bramki. Udało się w 75. minucie za sprawą Artura Witczańskiego, który po podaniu od Łukasza Mielczarka w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi rywali. Wygrywamy zasłużenie 2:1! Szczegóły spotkania TUTAJ

Wyniki pozostałych spotkań 22. kolejki:

Victoria Szadek 8:0 LKS Kobierzycko
RKS Rychłocice 7:2 Pisia Zygry
Ostrovia Ostrówek 3:0 LKS Kalinowa
Unia Męka (Sieradz) 1:4 LGKS Charłupia Mała
LZS Rębieskie 3:6 Rokita Rokitnica
GKS Sędziejowice 2:0 Inter Woźniki (Sieradz)
LZS Pyszków 1:2 UKS Ustków

W 23. kolejce podejmiemy na własnym boisku LZS Rębieskie - aktualnie 10. zespół tabeli. Do meczu przystąpimy prawdopodobnie w niemal optymalnym składzie - względem ostatniego meczu zabraknie jedynie Konrada Bednarka i Damiana Michalaka, z kontuzją nadal zmaga się Piotr Ławniczek. Do kadry wracają za to m.in. Marcin Wojciechowski, Krystian Stępień czy Patryk Małkowski, który wraz z Kamilem Studzińskim i Łukaszem Mielczarkiem tworzy grono zawodników zagrożonych absencją w kolejnym meczu w przypadku otrzymania żółtej kartki (w obecnym sezonie zgromadzili po trzy napomnienia, po czwartym jest jeden mecz zawieszenia). Warto zauważyć z krótkiej historii meczów z LZS Rębieskie, że mimo iż z nimi nigdy nie przegraliśmy, to wynik spotkania był zawsze na styku.

Porównanie zespołów:

Hetman - Rębieskie
22 rozegrane mecze 22
2 miejsce w tabeli 10
44 punkty 31
14 zwycięstwa 10
2 remisy 1
6 porażki 11
65 bramki zdobyte 58
51 bramki stracone 57
ZZZPZ aktualna forma PPPZZ

Historia bezpośrednich spotkań:

23.09.2018 (A-klasa) LZS Rębieskie - Hetman Rusiec 2-3
03.05.2018 (A-klasa) Hetman Rusiec - LZS Rębieskie 1-0
01.10.2017 (A-klasa) LZS Rębieskie - Hetman Rusiec 3-3
Bilans Hetmana: 2 zwycięstwa, 1 remis, 0 porażek, bilans bramek 7-5

Początek środowego meczu o godzinie 17:00. Poza tym spotkaniem, w Święto Pracy zagrają również:

LGKS Charłupia Mała - GKS Sędziejowice 13:00
UKS Ustków - GKS Goszczanów 15:00
Rokita Rokitnica - Unia Męka (Sieradz) 16:00
LZS Pyszków - Victoria Szadek 17:00
Inter Woźniki (Sieradz) - Ostrovia Ostrówek 17:00
LKS Kalinowa - RKS Rychłocice 17:00
Pisia Zygry - LKS Kobierzycko 17:00

Aktualną tabelę można znaleźć TUTAJ.